SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

”Poezja unosi się na skrzydłach motyli”

12 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – IV oraz V – VIII.

Celem konkursu było:
• popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej,
• promowanie talentów recytatorskich,
• kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego,
• rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W konkursie wzięło udział 19 recytatorów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom uczniów towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom.

Wyniki w kategorii klas I – IV
I m. Zuzanna Ropska (kl. II)
II m. Amelia Gawron (kl. II)
III m. Milena Jagoda (kl. II)
Wyróżnienie Izabela Plebanek (kl. III)

Wyniki w kategorii klas V-VIII
I m. Julia Kras-Kocoł (kl. VI b)
II m. Bruno Gurgul (kl. V)
III m. Joanna Burza (kl. VI a)
Wyróżnienie Małgorzata Koza (kl. V)

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku.

W tym dniu dzieci z klasy II pokazywały, opowiadały i zachęcały inne dzieci do przeczytania swoich ulubionych książek.