Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

W tym roku obchodzimy 95. rocznicę odzyskania niepodległości. Z tej okazji odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Rys historyczny okresu zaborów przedstawili uczniowie klasy I gimnazjum, o oprawę wizualną (prezentację) i muzyczną zadbali uczniowie klasy II gimnazjum, a dekoracją zajęły się dziewczęta z kl. III gimnazjum. Wysiłek wszystkich zaangażowanych w przygotowanie akademii osób sprawił, że było to wzruszające wydarzenie przepełnione patriotyzmem. Zwieńczeniem występu było zburzenie symbolicznego muru przy dźwiękach przejmującej pieśni Jacka Kaczmarskiego:

Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat.

GALERIA

SONY DSC

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.