„Tajemniczy ogród ” w teatrze im.L.Solskiego

21 lutego grupa uczniów z klas 4 i 5 obejrzała spektakl „Tajemniczy Ogród” w teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie.

Sztuka jest sceniczną adaptacją klasyki literatury dziecięcej w reżyserii Tomasza Obary. Zachwycają w niej scenografie Anny Sekuły oraz muzyka Bolesława Rawskiego.

Spektakl miał premierę w 2011 r. i do dziś cieszy się popularnością i zainteresowaniem widowni.

To magiczna opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą.

Nam bardzo podobało się i polecamy :)))))

 

 

„Jeżdżę z głową”

Od soboty, 16 lutego 2019 r. Szkoła Podstawowa w Burzynie realizuje projekt „Jeżdżę z głową”. Obejmuje on pięć wyjazdów do stacji narciarskiej w Jastrzębi koło Ciężkowic. Każdy uczestnik wyposażony jest w kask, buty oraz oczywiście narty. Pod okiem doświadczonych instruktorów młodzi adepci stawiają pierwsze kroki na stoku. Podczas niedzielnego wyjazdu z uczestnikami spotkali się policjanci, którzy udzielili wielu cennych rad dotyczących bezpieczeństwa własnego i innych jeżdżących i pouczyli o zasadach panujących podczas zjazdów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy!

Karnawałowo-walentynkowo-ekologicznie

14 lutego 2019 sala gimnastyczna przeobraziła się w prawdziwą salę balową. Kolorowe dekoracje wspaniale komponowały się z barwnymi strojami uczniów, którzy wcielili się w ulubionych przez siebie bohaterów z bajek i filmów. Ważnym punktem zabawy był konkurs na strój ekologiczny z surowców wtórnych oraz materiałów plastycznych. Młodzi artyści bardzo mile zaskoczyli swoją pomysłowością
Oczywiście nie obyło się bez kiermaszu przepysznych ciast oraz loterii fantowej.
Jak zawsze taka impreza wymaga zaangażowania i współpracy nauczycieli i rodziców.

Dziękujemy rodzicom za przepyszne ciasta i ciasteczka i prosimy o więcej!

Warsztaty ekologiczne dla dzieci z Pogórzańskim Stowarzyszeniem Rozwoju

Na zaproszenie Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju 12 lutego 2019 r. grupa dzieci z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach o tematyce ekologicznej. Wydarzenie składało się z trzech części:

  1. Prezentacja na temat zagrożeń wynikających z zanieczyszczonego powietrza, efektu cieplarnianego, dziury ozonowej, segregacji śmieci, oszczędzania energii.
  2. Część plastyczno-techniczna – wykonanie pojemników z zużytych materiałów (ze szkła, plastiku, papieru) odpowiadającym kolorom worków do segregacji.
  3. Wizyta w smart-domie – Jak zaprogramować „sprytny” dom?

Każdy uczestnik otrzymał poczęstunek, torbę-worek, pakiet materiałów edukacyjnych oraz wykonane przez siebie przedmioty.

Serdecznie dziękujemy!