Dzień Świętego Patryka

Saint-Patricks-Day17 marca to wielkie święto w Irlandii i we wszystkich krajach, gdzie aktywna jest społeczność irlandzka. W tym dniu Irlandczycy organizują festyny i uliczne pochody, w których przeważa kolor zielony, narodowy kolor Irlandii. Dzień Świętego Patryka kojarzy się ponadto z koniczynkami oraz ze Skrzatem, Leprechaunem. W tym roku również i społeczność Zespołu Szkół w Burzynie obchodziła to święto. Z tej okazji zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „ I’m a Little Leprechaun”.

Kl. I SP: I m. Patrycja Dudek, wyróżnienia: Natalia Molek, Jakub Gogola

Kl. II SP: I m. Nicoletta Więcek, wyróżnienia: Emilia Fiedor, Maja Nalepka

Kl. III SP: I m. Amelia Bajorek, wyróżnienia: Karolina Fiedor, Maciej Stańczyk.

Ponadto szkoła została przyozdobiona zielonymi koniczynami, a w ubraniach dominował kolor zielony.

GALERIA

IMG_0742

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.