Wycieczka klas gimnazjalnych do Sandomierza

6.10.2015 uczniowie gimnazjum zwiedzali Sandomierz – polskie miasto na 7 wzgórzach. Miasto posiada znaczna liczbę zabytków.

Spacerowaliśmy trasą podziemną na głębokości  4 – 12 metrów poniżej poziomu ulic, podziwialiśmy panoramę miasta z Bramy Opatowskiej oraz zabytki sztuki sakralnej w Muzeum Diecezjalnym, które mieści się w Domu Długosza. W Zbrojowni Chorągwi Ziemi Sandomierskiej przymierzaliśmy zbroje rycerskie oraz dawne stroje. Niektórych z nas zakuliśmy w dyby. W programie naszej wycieczki znajdował się także ratusz, zamek, katedra, kościół św. Jakuba i wąwóz św. Jadwigi.

Mimo że nie udało nam się spotkać serialowego ojca Mateusza, to wycieczka i tak była bardzo udana.

GALERIA
050

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.