Ślubowania nadszedł czas…

Dnia 14 października 2015 e.  w naszej szkole odbyło się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz ślubowania i pasowania na uczniów 19 dzieci kl. I szkoły podstawowej ( 10 dziewczynek i 9 chłopców).

Uroczystość pod hasłem „Ślubowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas” przygotowana została pod kierunkiem wychowawcy Krystyny Wojtanowskiej.

Występ uczniów klas starszych przygotowała Pani Dorota Rogowska.

Na wstępie Pani Dyrektor Anna Maria Karcińska powitała wszystkich zebranych gości, rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów ( szczególnie tych z kl. I).

Wkrótce wszyscy mogli przekonać się, co potrafią pierwszaki. Rozpoczął się bowiem wielki turniej wiedzy i umiejętności. Całość poprowadził uczeń kl. III G Patryk Nalepka.

Dzieci  musiały wykazać się mądrością, sprawnością, umiejętnością poruszania się po drogach, znajomością regulaminu, uśmiechem i pogodą ducha.

Głośno śpiewały:

Tropimy literki, tropimy cyferki

Tropimy przyrodę i świata urodę.

Melodie i nutki, radości i smutki.

Szukamy, aż prawdę poznamy.

Popisy dzieci, oceniali rodzice, natomiast nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwała komisja, w składzie  Pani Dyrektor Anna Maria Karcińska,  przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Dudek, Pani Barbara Boratyńska, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Mateusz Świegoda.

Turniej zakończył się pełnym sukcesem.  Rodzice proszeni o werdykt krzyczeli głośno: Owszem, owszem, tak, tak, tak! Natomiast członkowie komisji za każdym razem na znak aprobaty podnosili do góry zielone baloniki.

Następnie przewodnicząca kl. I Julia Bernal poprosiła Panią Dyrektor o przyjęcie ślubowania oraz pasowanie na uczniów.

Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły Pani Dyrektor pasowała pierwszaków na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Na pamiątkę otrzymali oni legitymacje szkolne, dyplomy oraz zakładki od starszych koleżanek i kolegów, a wszystko to w pięknych teczkach ufundowanych przez Radę Rodziców.

Pani Dyrektor życzyła uczniom kl. I sukcesów w nauce i samych miłych chwil spędzonych w naszej szkole.

W imieniu pasowanych Julia Bernal złożyła na ręce Pani Dyrektor bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami.

Następnie przyrzeczenie złożyli także  rodzice :
Będę zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym darem.
Słuchać uważnie, o czym mówi.
Pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach.
Doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze.
Przytulać je często.
Cieszyć się jego dzieciństwem,
pamiętając, że szybko mijają lata.

Na koniec tej części uroczystości w imieniu uczniów klas starszych życzenia pierwszoklasistom  złożyła uczennica Julia Nalepka.

W dalszej kolejności prowadzący Patryk Nalepka  w imieniu uczniów złożył wszystkim nauczycielom i  pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta. W załączeniu młodzież klas starszych zaśpiewała piękną piosenkę. Do życzeń dołączył się również przewodniczący Rady Rodziców Pan Tomasz Dudek.

W imieniu nauczycieli emerytów głos zabrał Pan Stanisław Jaworski.

Ostatnim punktem programu było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród nauczycielom i pracownikom szkoły.

Opracowała: Krystyna Wojtanowska

Ślubowanie 2015