Memoriał im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie

Burmistrz Tuchowa, dyrektor Zespołu Szkół w Burzynie, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Burzynie oraz LKS Burzyn mają zaszczyt zaprosić wszystkich tych, którzy interesują się historią swojego regionu i sportem na Memoriał im. prof. Jana Sajdaka. W programie m.in. I sympozjum historyczne, 3 Bieg Burzyński i miniigrzyska sportowe.

To wydarzenie kulturalno-sportowe odbędzie się 11 czerwca 2016 (sobota) w Burzynie.

Program:
1. Pierwsze sympozjum historyczne „Burzyn jako wiodący ośrodek Filareckiego Związku Elsów”
Miejsce sympozjum: kaplica Zgromadzenia Sług Jezusa w Burzynie, 11 czerwca 2016 roku – godzina 10.00

W programie sympozjum:
1. „Być elsem. Formacja członków Stowarzyszenia Eleusis”- wykład dr Teresy Podgórskiej z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
2. „Profesor Jan Sajdak”- wykład prof. dr hab. Elżbiety Wesołowskiej i dr Teodozji Wikarjak z Instytutu Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
3. „Tajne nauczanie w Tuchowie i okolicy” – wykład mgr Józefa Kozioła.
4. Świadectwa – wolne głosy.
5. Koncert muzyki kameralnej – smyczkowego zespołu nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Tuchowie.
6. Wystawa pamiątek i dokumentów związanych z ruchem elsów.

2. Miniigrzyska Sportowe i 3 Bieg Burzyński im. prof. Jana Sajdaka z Regatta
Miejsce: stadion sportowy LKS Burzyn i teren ZS Burzyn.
Biuro zawodów czynne od godz. 12:30.

• Miniigrzyska Sportowe oraz biegi dzieci i młodzieży – od 14.30
• Bieg główny 10km – 16.00

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale przygotowane na tę okazję.

Dla najlepszych zawodników przewidziano vouchery do sklepów Regatta i Dare2B, nagrody rzeczowe oraz oryginalne statuetki wykonane na tę okazję.

Bieg na 10km jest zaliczany do cyklu Biegowy Małopolski Puchar Gmin 2016r.

Wydarzenie wspierane przez program RUSZ SIĘ!

Więcej szczegółów pod adresem: bieg.burzyn.pl