Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to z pewnością największe ekologiczne święto świata. Obchodzone w wielu krajach uświadamia społeczeństwu jak wielkim darem jest Ziemia. To nie tylko symbol, ale istotne przesłanie, uzmysławiające jak bardzo człowiek jest uzależniony od naturalnych źródeł Matki – Ziemi.

Światowy Dzień Ziemi to jednocześnie czas, by każdy z nas zrobił sobie niewielki rachunek sumienia, podsumowujący nasze codzienne postępowanie. Domowy recykling, zużycie wody czy troska o najbliższe otoczenie. Każdy nasz najmniejszy choćby gest przyczynia się do poprawy jakości środowiska.

Uczniowie naszej  szkoły też  uczcili to ŚWIĘTO ZIEMI prezentując  bajkę ekologiczną o „Królewnie Przyrodzie i siedmiu krasnoludkach”. Każda bajka ma swój morał, nasza bajka  też.

Rozstrzygnięty został także konkurs ekologiczny „Co w śmieciach drzemie – ekologiczne tworzenie”, którego celem było uświadomienie konieczności segregacji odpadów i ich ponownego wykorzystania oraz rozbudzenie kreatywności i wyobraźni plastycznej. Uczniowie udowodnili, że odpady rzeczywiście mogą mieć swoje „drugie życie”. Można zbudować dom dla lalek, stworzyć  kolorową sukienkę, biżuterię, pudełeczka do przechowywania, skarbonki i wiele innych. Z odpadów powstały także modele zwierząt i roślin  znajdujących się pod ochroną.

Edukacja ekologiczna jest ważnym ogniwem wychowania. Dzieci uczą się poprzez obserwację, naśladowanie i wreszcie powtarzanie. To my dorośli powinniśmy pokazać w jaki sposób należy dbać o najbliższe otoczenie.

Wyniki:

Kategoria I – III SP

I miejsce: Blanka Więcek kl. Ia

II miejsce: Milena Skrężyna kl. Ib

III miejsce: Emilia Grzebieluch kl. Ia

Wyróżnienie: Kinga Gogola kl.  I a

Maja Michałek kl. b

Hubert Sterkowiec kl.  I a

Franciszek Ustjanowski kl. I a

 

Kategoria IV– VI SP

I miejsce: Anna Dudek kl. IVa

II miejsce: Adam Dudek kl. IVa

III miejsce: Krystian Starostka kl. IVa

Wyróżnienie: Kamil Świegoda kl.  IV a

 

Kategoria VII – II i III gim.

I miejsce: Adrianna Ustjanowska kl. II

II miejsce: Izabela Synowiec kl. II

III miejsce: Kamil Kopek kl. VII

Wyróżnienie: Mateusz Świegoda kl.  II

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.