Spotkanie z historią, czyli wycieczka klas I – III do Grybowa

Motto Starej Baśni brzmi;

„Stara Baśń, inny wymiar wyobraźni, miejsce w którym echa z pradawnych czasów dźwięczą do dziś”

Niezrażone niesprzyjającą pogodą sprzed kilku dni rankiem 23 maja 2019 dzieci z klas I-III wraz z wychowawczyniami udały się autokarem w podróż do czasów sprzed 700 lat. W Grybowie bowiem znajduje się rekonstrukcja średniowiecznego grodu warownego założonego przez Bolka zwanego Gniewnym, gdzie według legendy w 1287 roku zostały rozbite wojska wnuka Batu-Chana (wnuka Czyngis-Chana) w czasie trzeciej ekspansji mongolskiej na Europę.

W tymże miejscu można przenieść się w czas naszych pradziadów i poczuć atmosferę tamtych lat oraz podglądnąć życie mieszkańców i rycerstwa z tego okresu.

Uczestnicy zwiedzili część muzealną grodu, podziwiali architekturę obronną, a nawet mogli przymierzyć stroje z epoki. Niemałą frajdę sprawiło miasteczko średniowiecznych zabaw dla najmłodszych.

To była niezapomniana podróż w czasie!

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.