Narodowe Czytanie 2021

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

 6 września uczniowie naszej szkole wzięli udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku czytaliśmy „ Moralność pani Dulskiej”

Wydarzenie to przygotowała Pani Dorota Rogowska – opiekun biblioteki. Do czytania utworu zaprosiła Panią Dyrektor, nauczycieli języka polskiego oraz uczniów klas VII oraz VIII a i VIII b.

„Moralność pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.