Depresja – nie oceniam, staram się zrozumieć.

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie. Celem obchodów dnia walki z depresją jest upowszechnienie wiedzy na temat tej choroby i innych zaburzeń z nią związanych. Wzrastająca liczba nieletnich chorujących na depresję powoduje konieczność edukacji w tym temacie osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, dlatego na dzień 22 lutego zostało zaplanowane szkolenie dla naszego grona pedagogicznego. Kolory depresji to program, którego celem jest uświadomienie nauczycielom, czym jest depresja, jak rozpoznać sygnały mogące świadczyć o tej chorobie u ucznia oraz jak umiejętnie zareagować w przypadku podejrzenia depresji u młodego człowieka.

Nasza szkoła włączyła się w akcję promowania działań wspierających osoby zmagające się z tą chorobą i ich bliskich oraz zachowań profilaktycznych. Zapraszamy do działania!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.