23 LUTEGO – OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Depresja to choroba wieloobjawowa, która oprócz obniżenia nastroju pogarsza także napęd czyli sprawia, że chory nie ma na nic siły, a codzienne czynności stanową dla niego ogromne wyzwanie. Z tego też powodu bardzo trudno jest namówić osoby z depresją do aktywności fizycznej. Warto jednak spróbować – absolutnie nie na siłę – nakłonić chorego do pojęcia najpierw minimalnego, a z czasem odrobinę większego wysiłku fizycznego. Na początku wystarczy 5 minutowy spacer, aby w miarę poprawy stanu zdrowia powoli stawiać sobie ambitniejsze cele.

Ćwiczenia wspomagają leczenie

W wielu badaniach naukowych wykazano, że systematyczna aktywność fizyczna, zwłaszcza ćwiczenia aerobowe, może obniżyć ryzyko wystąpienia depresji, a także wspomóc jej leczenie.

WHO (World Health Organization) rekomenduje aktywność fizyczną trwającą ok. 45 minut 3 razy w tygodniu dla osób chorujących na depresję.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.