Mentalna Szkoła

Mentalna Szkoła Pakiet Wideo – spotkania dla szkół.

Nasza szkoła odpowiedziała na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Tuchowie , która dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wdraża Program Mentalnego Wsparcia i Rozwoju Młodzieży.

Autorem programu jest Michał Zawadka, który chcąc udzielić wsparcia dla dzieci i rodziców, wyszedł z inicjatywą przygotowania warsztatów online . Od ponad 10 lat tworzy treści pomagające w rozwoju osobistym i prowadzi warsztaty mentalne zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

Michał Zawadka – mówi o sobie: Optymista. Autor. Ekspert słowa. Praktyk. Przedsiębiorca. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Autor bestsellerowych książek, propagator szeroko rozumianej edukacji miękkiej, twórca szkoły mentalnej, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Program „Mentalna Szkoła” skierowany jest do nastolatków (uczniów VI – VIII klas szkoły podstawowej i liceum). Obejmuje on cztery spotkania do oglądnięcia online. Ich długość to ok. 40 min – odpowiada jednostce lekcyjnej. Spotkanie może stać się punktem wyjścia do dyskusji – więc najlepiej byłoby, gdyby po nim został zarezerwowany czas dający taką możliwość. Dostęp do programu został wykupiony na okres 90 dni, w tym czasie można je odtworzyć online dowolną ilość razy, prowadzący zajęcia w klasie może więc oglądnąć je wcześniej i zdecydować jak najlepiej zorganizować to dla danej grupy uczniów. Spotkania mają też swój skrót wprowadzający w tematykę, na podstawie którego można określić wartościowość treści.

Spotkania te stanowią wsparcie profilaktyki szeroko rozumianych problemów społecznych i emocjonalnych młodzieży. Dla młodego człowieka są inspiracją do działania, budowania własnych wartości, świadomości siebie, odwagi działania, radzenia sobie z trudnymi myślami, rozumienia strachu, pokonywania barier i rozwijania szacunku do siebie.

Michał Zawadka przygotował dla nas narzędzia, by pomóc młodzieży odnaleźć, zrozumieć i zaakceptować siebie samych. Użyjmy ich, jeśli to pomoże choć jednej osobie, będzie warto.

Dajmy młodzieży siłę!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.