Bez paniki Drodzy Uczniowie klasy 8 :)

DRODZY UCZNIOWIE KLASY ÓSMEJ

To już maj! Naprawdę! Dla niektórych zbliżający się egzamin to najczarniejszy koszmar i stres, dla innych zaś to kreatywna przygoda, która prowadzi do ambitnego celu: wypaść jak najlepiej! Jak skutecznie i efektywnie spożytkować  czas, na co zwrócić uwagę i na co nakierować energię podczas przygotowań do egzaminu ósmoklasisty.To fakt. Zostało już niewiele czasu, ale przecież nie uczysz się tylko w ósmej klasie! Nauka jest twoim kompanem od przedszkola, więc na bank nie możesz powiedzieć, że zupełnie NIC NIE UMIESZ I nie potrafisz.

Jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty? Najważniejsze są organizacja pracy i systematyczność. Wcale nie trzeba każdej minuty spędzać nad książkami. Efektywna nauka sprawi, że będziecie mieć czas na swoje hobby i spotkania z przyjaciółmi.

Znane rzymskie przysłowie mówi: „Powtarzanie jest matką wiedzy”. To prawda. Dzięki temu zapamiętujemy lepiej i na dłużej. Dlatego przygotowania do egzaminu ósmoklasisty powinny opierać się właśnie na powtórkach. Czy zdarzyło wam się kiedyś spędzić nad podręcznikiem wiele godzin i dostać ze sprawdzianu słabszą ocenę? No właśnie. Uczyliście się długo, ale wasz umysł nie poradził sobie z natłokiem informacji. No i nie powtórzyliście. Zatrzymanie wiedzy w głowie to także sztuka. Zatem…

Przed samym egzaminem już niczego nie powtarzajcie. Jeśli pracowaliście systematycznie, zadbajcie o to, by się zrelaksować.

Zadbajcie o to, by podczas egzaminu koło biurka stała butelka wody. Nasz mózg składa się głównie z wody i to woda jest najlepszym napojem w czasie nauki. Warto wiedzieć, że pierwszym sygnałem świadczącym o niedostatecznej ilości elektrolitów w organizmie jest osłabiona koncentracja.

Zachęcam do przeczytania artykułu: JAK RADZIĆ SOBIE ZE STRESEM EGZAMINACYJNYM? – CKE

Przede wszystkim: bez paniki.      Powodzenia!

Radzi pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.