1 CZERWCA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

                                                   (Janusz Korczak)

Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień w kalendarzu. To święto nie tylko maluchów, ale i także  dorosłych, którzy w oczach swoich rodziców nadal są „małymi dziećmi”. W Dzień Dziecka zwykle rodzice starają się sprawić ogromną radość swoim dzieciom, na więcej im pozwalają, planują dzień ze szczególną myślą o nich. Skąd wziął się Dzień dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony w 1954 roku dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest od 1955 w różne dni roku w różnych krajach. W Japonii to święto jest obchodzone 5 maja, w Paragwaju 16 sierpnia, zaś w Turcji 23 kwietnia. Tradycyjnie we wszystkich państwach, Dzień Dziecka jest okazją do obdarowywania pociech podarunkami i prezentami. W szkołach organizuje się zawody sportowe oraz różne konkursy. W naszej szkole ten dzień będziemy świętować 5 czerwca /poniedziałek/.

Oto krótki wiersz dla Was:

Już nie jesteście bardzo mali,
możecie zdobyć dziś świat cały.
Korzystajcie z życia, chwytajcie każdą chwilę,
bo te ulotne są niczym motyle.
Żyjcie szczęśliwie, w wielkiej radości,
niech los nie szczędzi Wam pomyślności.

Anna Zaucha – pedagog szkolny

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.