26 MAJA DZIEŃ MATKI

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność,
nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza,
odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

 /Józef Ignacy Kraszewski/

Mama to jedna z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka. Kult matki powstał już w starożytności i trwa do dziś, choć święto ku czci rodzicielki jest obchodzone w różne dni i w różny sposób zależnie od kraju i kręgu kulturowego. Dzień Matki w Polsce jest obchodzony 26 maja i jest to jedyny kraj, który obchodzi to święto tego dnia.  Jest świętem rodzinnym na cześć matek, w którym okazuje się im wdzięczność, wręcza kwiaty, laurki czy drobne upominki. 

Wszystkim naszym Mamusiom dedykujemy wiersz:

Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi.
Że jesteście najważniejsze, że tego nikt nie zmieni,
że jeden dzień najpiękniej w naszych sercach jaśnieć musi:
dla jednych to Dzień Matki, a dla nas Dzień Mamusi.

Anna Zaucha – pedagog szkolny

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.