Nasi szachiści na Mistrzostwach Okręgu Tarnowskiego w szachach. 1 m-ce Marcina Sowiżdżała!

Siedmioro naszych uczniów wzięło udział w Otwartych Indywidualnych Mistrzostwach Okręgu Tarnowskiego w szachach, które zostały rozegrane 28 maja na Zamku Królewskim w Niepołomicach.

W Mistrzostwach grali zawodnicy z powiatów: wielickiego, bocheńskiego, brzeskiego, proszowickiego, myślenickiego, krakowskiego i tarnowskiego.

140 biorących udział w zawodach dzieci zostało podzielonych na 3 grupy wiekowe. Wszyscy nasi uczniowie grali w grupie B (roczniki 2010-2014). Okazało się, że ta grupa wiekowa była najliczniejsza – rywalizowało w niej 75 osób. Wszyscy rozegrali 7 rund.

Nasza szkoła ma powody do dumy ze swoich reprezentantów: Marcin Sowiżdżał zajął 1 miejsce w klasyfikacji chłopców! W czołówce tabeli mieliśmy też drugiego naszego ucznia – Tomasz Ryndak uplasował się na 5 miejscu w tej samej klasyfikacji. Ponadto Tomek zdobył medal dla najlepszego amatora (zawodnika bez kategorii szachowej). Wyżej sklasyfikowanym od Tomka amatorem był tylko… Marcin, ale ponieważ zdobył puchar za I miejsce, więc nie był brany pod uwagę w klasyfikacji amatorów. W 7 rundach Marcin zgromadził 6 pkt, a Tomek 5,5.

12 miejsce w klasyfikacji dziewcząt zajęła Olivia Dudek.

Ponadto w Mistrzostwach reprezentowali nas również: Kacper Turski (3 pkt.), Nikodem Nalepka, Adam Libront i Lena Sajdak (po 2 pkt.).

Były to zawody przede wszystkim dla szachowych klubów sportowych, lecz wzięły w niej udział także nieliczne szkoły. Tym bardziej należy pochwalić naszych uczniów za godne reprezentowanie naszej Szkoły. Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich!

Warto podkreślić, że przejazd autobusem w obie strony został zasponsorowany przez organizatora Mistrzostw – UKS GONIEC Staniątki – jeden z najprężniej działających klubów szachowych w Małopolsce i nie tylko, klubu, którego zawodnicy co roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski, a w swojej historii mają też Mistrza Świata.

Wielkie podziękowania dla UKS Goniec Staniątki i jego Prezesa – Pana Stanisława Tureckiego 😊

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.