Witajcie Wakacje

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie, obozy lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności.

Na wakacjach, podobnie jak na co dzień, zachowuj umiar i rozsądek we wszystkim, co robisz. To nadrzędna zasada bezpieczeństwa. Przedstawione niżej zasady wskazują, jak zachowywać się w konkretnych  sytuacjach.

  1. Chroń się przed słońcem.
  2. Nawadniaj się.
  3. Uważaj nad wodą.
  4. Przygotuj się do wędrówek.
  5. Na terenach zielonych chroń się przed kleszczami i owadami.
  6. Zwracaj uwagę na to, co jesz.
  7. Zabierz na wyjazd apteczkę pierwszej pomocy.
  8. Naucz się podstaw ratowania życia lub przypomnij je sobie.
  9. Pamiętaj o numerach alarmowych.
  10.  Za granicę zabierz ze sobą kartę EKUZ /Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego/.

Gratuluję Wam tegorocznych osiągnięć w nauce oraz wysiłku, który podejmowaliście przez minione dziesięć miesięcy. Życzę naszym kochanym Uczniom wakacji udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych, pełnych zabawy, ale i odpoczynku. Inspirujących podróży i ciekawych znajomości, niezapomnianych wrażeń, mnóstwa uśmiechu oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Szanownym Rodzicom pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za zaangażowanie
i wspaniałą, niezwykle inspirującą atmosferę, która towarzyszyła wszystkim Waszym działaniom podejmowanym wspólnie z Panią Dyrektor i gronem pedagogicznym. Dziękuję
za cały wkład w indywidualny rozwój dzieci oraz za aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.