Wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego ‘The Big Challenge 2025’

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły. Wraz z blisko 500 000 rówieśników z całej Europy rozwiązywali interaktywny test sprawdzający znajomość słownictwa oraz gramatyki, umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, jak również  ogólną wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Wielkie brawa dla Gabrieli Bajorek – uczennicy klasy VI, która w swojej kategorii wiekowej zajęła 9. miejsce w Małopolsce i 44. miejsce w kraju!

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie i z  wielką radością ogłaszamy wyniki w rankingu szkolnym.

Level  A1

Class 4

Miejsce I –  Jakub Kras – Kocoł

Miejsce II – Maja Nowak

Miejsce III – Amelia Gawron

 

Class 5

Miejsce I – Olivia Dudek

Miejsce II – Nikodem Nalepka

Miejsce III – Zofia Nowak

 

Level  A1+

Miejsce I – Gabriela Bajorek

Miejsce II – Arek Basta

Miejsce III – Marcin Sowiżdżał

 

Level  A2

Miejsce I – Wiktoria Rutka

Miejsce II – Bruno Gurgul

Miejsce III – Gabriela Kita

 

Level  A2+

Miejsce I – Liliana Bajorek

Miejsce II – Joanna Burza

Miejsce III – Julia Kras-Kocoł

 

Gratulujemy wszystkim wysokich  wyników i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Bezpieczne wakacje

„Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las
I niebo i słońce wolny swobodny czas.
Gorące złote słońce na czarno nas opali
w przejrzystej bystrej rzece będziemy się kąpali”

Za nami niełatwy rok szkolny. Mimo to każdy z Was pracował tak, jak potrafił najlepiej. Teraz czas na zasłużony odpoczynek. Oby te wakacje na zawsze pozostały w Waszej pamięci jako wyjątkowo udane. By tak było, niech słońce świeci jak najczęściej. Nowo odkryte miejsca i nowo poznani ludzie, niech sprawią, że poczujecie się jeszcze szczęśliwsi. Niech przygody, które przeżyjecie, dostarczą Wam wyłącznie dobrych emocji: radości, zachwytu, dumy. Uważajcie na siebie i wracajcie szczęśliwie ze swych wakacyjnych podróży.

Dziękujemy Wam za wspólny rok szkolny. Wiemy, że każdy z Was włożył w naukę tyle pracy, ile mógł. Mamy nadzieję, że ostatnia jesień, zima i wiosna przyniosły Wam sporo miłych, szkolnych wspomnień. Przed Wami lato. Aby było pełne ciekawych przygód i odpoczynku od szkolnej nauki. Do zobaczenia 1 września.

Szanownym Rodzicom pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za zaangażowanie i inspirującą atmosferę, która towarzyszyła wszystkim Waszym działaniom podejmowanym wspólnie z nauczycielami. Dziękujemy za Wasz wkład w organizację życia klasowego i szkolnego. Największe podziękowania należą się wszystkim Wam za wychowanie młodych ludzi, którzy przez ostatnie dziesięć miesięcy udowodnili nam, że są znacznie dojrzalsi, niż wskazuje na to ich wiek. Dziękuję, w imieniu wszystkich pracowników szkoły i swoim własnym.

Niech każdy wakacyjny dzień będzie pełen słońca, ciepła, śmiechu i miłości. Odkrywajcie z Waszymi pociechami nowe miejsca i  spełniajcie ich i swoje marzenia.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Wniosek o Stypendium Burmistrza Tuchowa

Termin składania wniosków o „Stypendium Burmistrza Tuchowa”  do 31 lipca 2025r.

Uczniowie szkół podstawowych uczęszczający do klas IV-VIII mogą ubiegać się o „Stypendium Burmistrza Tuchowa” w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży mieszkających oraz pobierających naukę w szkołach  na ternie gminy Tuchów”.

Miejsce składania wniosków:
Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Gminnej Administracji Oświaty w Tuchowie  ul. Jana Pawła II  4,  pokój 211.

Do wniosku należy dołączyć ksero dokumentów potwierdzających osiągnięcia ucznia.

Stypendium może być przyznane:

1) za wysokie wyniki w nauce –  uczniom szkoły podstawowej,  którzy mają bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz uzyskali średnią ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych :

  1. a) w klasach IV-VI     – 5,60
  2. b) w klasach VII-VIII – 5,30

2) za szczególne osiągnięcia naukowe – uczniom, którzy mają bardzo dobrą ocenę z zachowania, uzyskują bardzo dobre wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 5,00) i uzyskali tytuł laureata lub finalisty lub miejsca  od I do III olimpiad lub konkursów  na szczeblu co najmniej wojewódzkim, organizowanych na zasadach określonych przez ministra właściwego do spraw oświaty;

3) za szczególne osiągnięcia artystyczne indywidualne lub zespołowe – uczniom, osiągającym dobre wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 4,50), którzy:

  1. a)  uzyskali tytuł  laureata lub finalisty w konkursach, turniejach, itp. na szczeblu co najmniej wojewódzkim, o zasięgu ogólnopolskim lub międzynarodowym organizowanych według wykazu i na zasadach określonych przez ministra właściwego do spraw kultury;
  2. b) uzyskali tytuł laureata lub finalisty lub miejsca  od I do III  w międzynarodowych konkursach, turniejach,  posiadających uznaną i znacząca rangę, organizowanych w kraju,  poza granicami kraju, w szczególności pod patronatem ministra właściwego do spraw kultury, szkół wyższych lub instytucji kultury.

4) za szczególne osiągnięcia sportowe indywidualne lub zespołowe  – uczniom, osiągającym dobre wyniki w nauce (średnia ocen co najmniej 4,50), którzy:

  1. a) zajęli miejsce I – III  w Mistrzostwach Wojewódzkich organizowanych przez Wojewódzkie Związki Sportowe.
  2. b) są członkami kadry wojewódzkiej.
  3. c) zajęli miejsce od I -VII  w Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.
  4. d) są członkami kadry narodowej.
  5. e) zajęli miejsca I-VII w turniejach międzynarodowych organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.
  6. Obligatoryjnym warunkiem otrzymania stypendium, o którym mowa w pkt 3 i 4 jest uzyskanie co najmniej bardzo dobrej oceny z zachowania.

Wniosek o Stypendium Burmistrza Tuchowa – pobierz

„Konik Szachowy” – podsumowanie konkursu

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Konik Szachowy”. Polegał on na rozwiązywaniu zadań szachowych. Każdy uczeń musiał zmierzyć się z 30 zadaniami, a na ich rozwiązanie miał 60 minut.

Do konkursu zgłosiło się 15 uczniów naszej szkoły.

W kategorii „Pionek” (klasy 1-3) mieliśmy 10 reprezentantów.

Najwięcej punktów zdobył Szymon Tomana, który zajął 12 miejsce w województwie oraz 125 w Polsce. Szymon uzyskał tytuł „LAUREATA”. Taki sam tytuł zdobyła Kornelia Gacek, która zajęła 29 miejsce w województwie.

„Wynik ponadprzeciętny” zdobyli: Zuzanna Makowiec, Marcel Pyrda oraz Mikołaj Wojtanowski.

Udział w tej kategorii wiekowej wzięli ponadto: Jakub Bednarz, Aleksandra Świegoda, Fabian Niewola, Alan Dudek oraz Laura Gruszczyk.

W kategorii „Pionek” wzięło udział 406 dzieci z Małopolski oraz 3893 z całego kraju. W punktacji drużynowej szkół zajęliśmy 15 miejsce w Małopolsce.

W kategorii „Goniec” (klasy 4-6) zadania rozwiązywało 5 uczniów naszej szkoły.

Najlepiej zrobił to Tomasz Ryndak, który został sklasyfikowany na 12 miejscu w województwie oraz 109 w Polsce. Tomek również uzyskał tytuł „LAUREATA”. „LAUREATEM” został też Marcin Sowiżdżał, który był 27 w Małopolsce.

„Ponadprzeciętny wynik” w tej grupie uzyskała Zofia Nowak oraz Przemysław Kita. Udział wzięła również Maja Wesołowska.

W kategorii „Goniec” zadania rozwiązywało 459 uczniów z Małopolski oraz 3896 z całej Polski. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce w Małopolsce oraz 27 w Polsce. W całym kraju sklasyfikowanych w tej  kategorii zostało 377 szkół (w punktacji drużynowej były ujęte tylko te szkoły, które miały co najmniej 5 reprezentantów w danej kategorii wiekowej).

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział, a szczególnie laureatom oraz tym, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki.

Każdy z Was wykazał się niezwykłą umiejętnością logicznego myślenia, cierpliwością i determinacją w rozwiązywaniu zadań. Bez względu na wyniki, sama Wasza chęć rywalizacji i zmierzenia się z trudnymi szachowymi łamigłówkami pokazuje, że jesteście prawdziwymi mistrzami umysłu.

Pamiętajcie, że w szachach – jak i w życiu – każde zadanie to okazja do nauki i rozwoju.

Życzymy Wam dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że zobaczymy się w październiku w kolejnej edycji konkursu!

Janusz Poręba