Wyjazd do teatru

Nie opadły jeszcze emocje po wizycie św. Mikołaja, a już następnego dnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami udali się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie , gdzie obejrzeli spektakl pt. “Lato Muminków” – pełne napięcia i zwrotów akcji przygody miłych stworzeń i ich przyjaciół. W trakcie przedstawienia dowiedzieli się, czym są rekwizyty, a kim jest primadonna. Największe wrażenie zdecydowanie zrobiła scenografia i świetna gra aktorska występujących artystów.

Miła końcówka listopada – Dzień Życzliwości i Dzień Pluszowego Misia

Szczęściem jest móc pomagać innym. Dzień Życzliwości 21 listopada, był dla nas wszystkich szczególnie radosny. Mogliśmy po raz kolejny wziąć udział w akcji: ,,Szkoło Pomóż i Ty”. Dzięki Waszej ofiarności, Samorządowi Uczniowskiemu udało się zgromadzić środki pieniężne na rzecz Fundacji dla osób Niewidomych i Niepełnosprawnych. Dziękujemy i prosimy o więcej!

W piątek 24 listopada nasza szkoła zamieniła się w Królestwo Pluszowego Misia. Pluszaki opanowały cały budynek! To była prawdziwa inwazja!

W tym dniu, uczniowie kl. 0-III obejrzeli prezentację multimedialną oraz wzięli udział w quizie na temat popularnych misiów – postaci literackich i filmowych. Dzieci przygotowały również piękne prace plastyczne, które później mogliśmy podziwiać na szkolnej wystawie. Wszyscy mali artyści zostali uhonorowani dyplomem dla “Przyjaciela Pluszowego Misia”. Zapraszamy do fotogalerii.

Wspomnień czar – Andrzejki

”Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju

Wolę swoją okaż i miłego pokaż.”

Czy we współczesnym świecie znajdzie się  miejsce na nutkę romantyzmu i zapomnienia? Bez wątpienia tak! Przekonali się o tym wszyscy uczestnicy andrzejkowej zabawy, dla których Samorząd Uczniowski przygotował wieczór pełen wróżb i niespodzianek. Oprócz tradycyjnego lania wosku, można było zagrać w ”miłosną ruletkę”, posłuchać  ”szeptu gwiazd”, czy też popłynąć “łodzią przeznaczenia”. Dla uczestników andrzejek przygotowano również ciekawe konkursy i  słodkie nagrody. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem układów tanecznych zaprezentowanych przez starsze klasy i czekamy na więcej!!! Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie zabawy.