Wycieczka do Tarnowa

23 maja uczniowie klas 4 i klasy 5 wzięli udział w wycieczce do Tarnowa.

Zarezerwowane na ten dzień były dla nich zajęcia muzealne ukazujące postać generała Józefa Bema, tarnowianina, jako bohatera narodowego w kontekście historii Panoramy Siedmiogrodzkiej Jana Styki.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną dotyczącą biografii Bema oraz zapoznaniem uczniów z ekspozycją pamiątek po generale. W kolejnym etapie uczestnicy uformowali mini rotundę poprzez połączenie ośmiu części czarno-białych kopii panoramy. Dodatkowo prowadzący w kilku zdaniach wyjaśnili genezę tworzenia panoram w XIX wieku. Ostatnim etapem pracy były warsztaty, w trakcie których uczestnicy wykonali miniaturowe bramy seklerskie. Ich pierwowzorem jest rzeczywista Brama Seklerska im. Józefa Bema i Sandora Petöfiego, znajdująca się w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Każdy z uczniów otrzymał kilka drewnianych elementów do połączenia za pomocą kołeczków oraz kleju do drewna. Mógł na swojej bramie napisać tekst powitania, jakie skierowałby do odwiedzających jego dom gości i ozdobić ją.

Kolejnym punktem był spacer po Tarnowie śladami generała Bema. Zobaczyliśmy miejsca związane z tą postacią, i nie tylko.  Uczniowie byli zachwyceni miastem, które zobaczyli z innej perpektywy :)

Nie udało nam się jednak zobaczyć wszystkiego , np. Mauzoleum Bema w Parku Strzeleckim.

Dlatego chcielibyśmy zorganizować jeszcze jedną wycieczkę.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.