Nasi szachiści na II i IV miejscu

Mistrzostwa Gminy w szachach drużynowych odbyły się tradycyjne w Domu Kultury w Burzynie. W środę 3 listopada rywalizowały klasy 7 i 8, a w czwartek 4 listopada – klasy 6 i młodsze.

Klasy starsze rozegrały turniej 5-rundowy. Nasi szachiści zajęli w turnieju 2 miejsce. Przegrali tylko 1 mecz ze zwycięzcami zawodów – szkołą z Lubaszowej, zaś pozostałe 3 mecze wygrali: z Karwodrzą 4:0, Siedliskami 3:1 i Łowczowem 3:1. Skład naszej reprezentacji: Bartosz Zając, Adam Dudek, Grzegorz Gniadek, Oliwia Sowiżdżał i rezerwowa Anna Dudek.

Bardzo niewiele do podium zabrakło naszej młodszej reprezentacji. W 5 meczach odnieśliśmy 3 zwycięstwa (z Siedliskami, Piotrkowicami i Zabłędzą) oraz 2 porażki (z Tuchowem i Lubaszową). Pozwoliło to na zajęcie 4 miejsca. Naszą szkolę w zawodach reprezentowali: Karol Gniadek, Marcin Sowiżdżał, Nikodem Sowiżdżał i Julia Kras-Kocoł.

Duże brawa dla obu naszych reprezentacji!

J.P.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.