Dzień Pluszowego Misia

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Pluszowe misie niezmiennie są ulubioną zabawką wielu dzieci w Polsce i na całym świecie.

Z okazji tego niezwykłego dnia zorganizowany został w naszej szkole, a dokładniej w klasach początkowych, konkurs plastyczny. A oto jego laureatki i laureaci (wg kolejności alfabetycznej):

Oddział przedszkolny: Miłosz Jackowski, Zuzanna Makowiec, Kornelia Serafin, Antoni Więcek
Klasa I: Amelia Gawron, Izabela Jagoda, Maja Nowak, Iga Skrobot
Klasa II: Nikodem Nalepka,  Jagoda Piątek, Lena Sajdak, Antonina Zaucha
Klasa III: Gabriela Bajorek, Adam Libront, Kornelia Rolka, Magdalena Stawarz


Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.