Konkurs „Razem działamy, czysto oddychamy”!

Szanowni Państwo,

w imieniu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej i partnera naszego projektu, marki Otrivin Oddychaj Czysto, serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie „Razem działamy, czysto oddychamy”!

Podejmijcie w Waszych szkołach ekopozytywne działania, bawcie się i poprawiajcie jakość powietrza wokół Was. Dzięki konkursowi uczestnicy zyskają praktyczną wiedzę, jak przeciwdziałać smogowi, dbać o czyste powietrze i swoje zdrowie. Dlatego w tym konkursie wszyscy wygrywają!

  1. STWÓRZCIE ZESPÓŁ GOTOWY DO DZIAŁANIA

Zaangażujcie do działań jak największą liczbę osób ze swojej szkoły podstawowej – uczniów, całe klasy, dzieci ze świetlicy, z kół zainteresowań, z samorządu. Możecie też zaprosić do współpracy rodziców, a nawet sąsiadów.

  1. RAZEM WYKONAJCIE ZADANIE KONKURSOWE

Podejmijcie w szkole działania dla czystego oddychania. Może zrobicie burzę mózgów w swojej klasie lub całej szkole? Zastanówcie się wspólnie nad tym, co możecie zrobić, aby poprawić jakość powietrza. Propozycje działań znajdziecie na stronie konkursowej.

  1. WYPEŁNIJCIE FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Przygotujcie listę podjętych działań wraz z opisem i zdjęciami, które załączycie w formularzu zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń: 16.10.2022 r.

  1. WYGRAJCIE NAGRODY

Wygrywają szkoły, które w ocenie jury najlepiej wykonają zadanie konkursowe i zdobędą najwięcej punktów za podjęte działania.

  • nagroda główna: stworzenie w szkole „Przestrzeni czystego oddechu” – metamorfoza wybranej sali szkolnej, fragmentu korytarza lub świetlicy (odświeżenie ścian, stworzenie aranżacji oczyszczającej powietrze).
  • 3 stacje naprawy rowerów umożliwiające samodzielny podstawowy serwis rowerowy, jak np. napompowanie koła, dokręcenie śruby, regulacja kierownicy.
  • 40 zestawów lampek rowerowych dla kolejnych 15 szkół.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i baza wiedzy (w tym przykładowe scenariusze lekcji i materiały edukacyjne) znajdują się na: www.czystooddychamy.pl.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Pozdrawiamy

Zespół Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.