Drużynowe Mistrzostwa Szkół w szachach

W dniach 8-9 listopada w Domu Kultury w Burzynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Szkół w szachach. We wtorek rywalizowali uczniowie klas 7-8, a w środę klasy 6 i młodsze.

Nasza starsza reprezentacja – Nikodem Sowiżdżał, Marcin Sowiżdżał (w drużynie mógł być jeden młodszy zawodnik), Grzegorz Przybyła i Milena Dawid – zajęła 4 miejsce.

W środę reprezentowali nas: Marcin Sowiżdżał, Nikodem Hudyka, Tomasz Ryndak oraz Julia Kras-Kocoł. Wygraliśmy 2 mecze (z Piotrkowicami i Siedliskami), zremisowaliśmy z Zabłędzą oraz doznaliśmy 2 porażek (z Lubaszową i Karwodrzą, czyli z dwoma najsilniejszymi drużynami). Uzyskane wyniki pozwoliły na zajęcia 5 miejsca w gronie 9 szkół. Duży sukces odniosła Julia Kras-Kocoł, która wygrała wszystkie swoje partie i bezapelacyjnie zwyciężyła na 4 szachownicy (na której grały dziewczęta)!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.