Podsumowanie Szkolnej Ligi Szachowej

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy rozegraliśmy cykl turniejów szachowych pod nazwą Szkolna Liga Szachowa. W okresie od października do czerwca odbyło się 12 turniejów, w których wzięło udział 43 dzieci z klas 1-8 (najwięcej z klasy 3 – 17 osób). Turnieje były rozgrywane w piątki w godzinach popołudniowych. Do klasyfikacji końcowej było zaliczanych 10 najlepszych turniejów każdego ucznia. Klasyfikacje były prowadzone osobno dla chłopców i dziewcząt.

Klasyfikacja dziewcząt:

 1. Wesołowska Maja
 2. Nowak Zofia
 3. Więcek Lilianna
 4. Dudek Olivia
 5. Sajdak Lena
 6. Pypeć Maria

Klasyfikacja chłopców:

 1. Sowiżdżał Marcin
 2. Ryndak Tomasz
 3. Kita Przemysław
 4. Libront Adam
 5. Nalepka Nikodem
 6. Wesołowski Franciszek

Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i dyplomami. Dyplomy odebrali też najwyżej sklasyfikowane osoby w Mistrzostwach Szkoły klas 1-3 oraz klas 1-8. Sprawozdanie z Mistrzostw Szkoły umieściłem we wpisie z 15 czerwca.

W sumie we wszystkich turniejach, które odbyły się w naszej szkole (Szkolna Liga Szachowa, Mistrzostwa Szkoły, turniej feryjny) wzięło udział 64 dzieci.

Bardzo cieszę się z tak licznego udziału naszych uczniów. Zachęcam jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału w naszych szkolnych turniejach szachowych w następnym roku szkolnym :)

Janusz Poręba

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.