Iza Jagoda srebrną medalistką Mistrzostw Gminy w szachach

17 grudnia 2023 roku w Domu Strażaka w Karwodrzy odbył się II Turniej o Puchar Dyrektora MOSiR. Były to zarazem Mistrzostwa Gminy juniorów – w 4 grupach wiekowych – oraz dorosłych. W zawodach wzięły udział 62 osoby – 51 juniorów oraz 11 osób dorosłych. Najwyższa frekwencja była w grupach najmłodszych: do 9 i 12 lat. W tych rocznikach grało ponad 40 dzieci!

W grupie wiekowej dziewcząt do 9 lat 2 miejsce i srebrny medal zdobyła nasza uczennica – Izabela Jagoda z klasy 3. Ogromne brawa dla Izy!

W grupie chłopców do 12 lat wystąpili: Tomasz Ryndak, Marcin Sowiżdżał i Nikodem Nalepka. Co prawda chłopcy nie zdobyli medalu, ale w bardzo wyrównanej grupie Tomek zajął 4 m-ce (a jeszcze przed ostatnią rundą był pierwszy…), zaś Marcin był piąty. Chłopcom też należą się gratulacje za bardzo dobry występ.

Warto odnotować, że złotą medalistką w grupie dziewcząt do 18 lat została nasza absolwentka Oliwia Sowiżdżał.

Gratulując naszym reprezentantom pragnę zachęcić innych naszych uczniów do gry nie tylko w turniejach szkolnych, ale do reprezentowania naszej szkoły i miejscowości na turniejach granych poza naszą szkołą. Pokażcie, ile dzieci w Burzynie potrafi grać w szachy!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.