21 marca: dzień wiosny oraz Światowy Dzień Osób z ZESPOŁEM DOWNA

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku uczniowie klas: 0 – III założą 21 marca /czwartek/, kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Zakładając kolorową skarpetkę zwrócimy na siebie uwagę, a tym samym zwrócimy uwagę na problemy ludzi chorych na Zespół Downa.

W Światowym Dniu Osób z Zespołem Downa uczniowie pokażą, że różni ich tak niewiele- tylko jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej.

 Celem podejmowanych działań jest zachęta do wyrażania naszej tolerancji, zrozumienia i wsparcia dla chorych na Zespół Downa  oraz  ich rodzin.   

Zachęcam wychowawców do  obejrzenia z uczniami prezentacji lub filmów dotyczących ludzi z  Zespołem Downa, które dostępne są w Internecie, aby uczniowie podnieśli swoją świadomości na temat życia i potrzeb osób posiadających tę wadę genetyczną.

Pedagog szkolny : Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.