Odblaskowa szkoła

Bezpieczeństwo uczniów jest naszym priorytetem. Współpraca z Urzędem Miejskim w Tuchowie owocuje corocznym finansowaniem dla najmłodszych uczniów kamizelek, opasek i znaczków odblaskowych. Przynosi to wymierne korzyści. Dzięki tej akcji wszyscy uczniowie naszej szkoły są wyposażeni w kamizelki odblaskowe, z których chętnie korzystają w czasie wyjść grupowych i wycieczek szkolnych.

Aby pogłębić zdobytą w czasie zajęć szkolnych wiedzę, dotyczącą bezpieczeństwa w szkole i poza nią, zaproszono policjanta na spotkanie z uczniami kl. I-III i dziećmi oddziału przedszkolnego. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę oraz o prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych.

W ramach akcji konkursowej „Odblaskowa szkoła” w październiku zorganizowano: konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze”, konkurs wiedzy o ruchu drogowym oraz konkurs na wykonanie gry planszowej dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

25 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze”.  

W kat. kl. I-III – 1 miejsce zdobyli – Kornelia Rolka – kl 3 i Maja Nowak – kl. 1, 2 miejsce – Tomasz Ryndak – kl. 3 i Zuzanna Ropska – kl. 1, 3 miejsce –Izabela Plebanek – kl.2 i Marysia Pypeć – kl. 2. Wyróżnienie otrzymały: Amelia Gawron – kl. 1 i Izabela Jagoda –kl. 1

W kat. kl. IV- VI – 1 miejsce uzyskali: Antoni Okaz – kl. 5 a i Blanka Więcek – kl. 5 a, 2 miejsce – Kinga Gogola – kl. 5 a i Anna Jagielska – kl. 5 b, 3 miejsce – Ksawery Bryl – kl. 5 b i Milena Skrężyna – kl. 5 b.

Test ze znajomości przepisów ruchu drogowego pisało 27 uczniów. Do II etapu zakwalifikowało się 6 uczniów. W wyniku konkursu wyłoniono zwycięzców: 1 miejsce Emilia Suda – kl. 5 a i Antoni Okaz – kl. 5 a, 2 miejsce – Maja Michałek- kl. 5 b i Karol Gniadek – kl. 5 b, 3 miejsce – Kinga Gogola – kl. 5 a.

W konkursie na wykonanie gry planszowej o bezpiecznym uczestnictwie w ruchu drogowym zwycięzcami zostały: 1 miejsce – Justyna Molek, 2 miejsce – Maja Michałek i Julia Kras-Kocoł, 3 miejsce – Oliwia Pypeć. Wszystkie uczennice z kl. 5 b.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu „Odblaskowa szkoła” i zachęcamy do udziału w kolejnych  konkursach organizowanych na terenie szkoły.

B.B

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.