„Posprzątaj z Nami Małopolskę”

Nasza Szkoła odpowiedziała na akcję organizowaną przez: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego EkoMałopolska

Każda zmiana zaczyna się od małych kroków i od zaangażowania lokalnej społeczności, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w kolejnej już akcji ekologicznej i wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Tegoroczna inicjatywa to również odpowiedź na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko.Coraz więcej mieszańców naszej miejscowości zyskuje wiedzę, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych. Pozostawiony w zaroślach plastik czy resztki organiczne nie tylko przeszkadzają w udanym odpoczynku, ale stanowią również realne zagrożenie dla żyjących dziko zwierząt, zaś szklana butelka łatwo może stać się przyczyną pożaru. Dlatego tak ważne jest uświadamianie społeczeństwa, że nie żyjemy w próżni i każde nasze zachowanie ma wymierne skutki dla środowiska.Dołączmy do zmian na lepsze! Posprzątajmy razem naszą małą Ojczyznę!

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.