Nowy rok szkolny

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…
Życzę wam wszystkim na początek
Roku szkolnego – samych szóstek i piątek

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2022/2023 wszystkim naszym uczniom życzymy osiągania, jak najlepszych wyników w zdobywaniu wiedzy, rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań; ósmoklasistom życzymy powodzenia na czekających ich egzaminach, a pierwszoklasiści niech pamiętają, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

Rodzicom i Opiekunom życzymy dobrej współpracy z Panią Dyrektor i gronem pedagogicznym, niech osiągnięcia Waszych dzieci przyniosą Państwu wiele satysfakcji.

Wszystkim życzymy, aby nowy rok szkolny 2022/2023 był pełen sukcesów zarówno w zdobywaniu wiedzy, pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

W nadchodzącym roku szkolnym niech towarzyszy Wam (i Nam) ten obrazek:

i pamiętajcie, że:

” jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i… Wakacje, znów będą wakacje” !!!

Pedagog: Anna Zaucha

Oferta “Gigantów programowania”

Trwają zapisy na Koduj z Gigantami – ,,Cyberbezpieczeństwo” – największe programistyczne oraz edukacyjne  wydarzenie dla dzieci i młodzieży w Polsce! Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE, Prezydent Miasta Tarnowa oraz włodarze innych miast. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

11. edycja Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” to cykl ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania dla uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych, prowadzony przez najlepszych trenerów.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie 17-18 września, w naszej placówce w Tarnowie przy ul. J. Dąbrowskiego 21. Tym razem tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo w sieci. Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowiskach takich jak:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej: Scratch, Minecraft
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: Scratch, App Inventor
Klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: C#, Python, Visual Studio

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Akcji towarzyszy specjalny ranking szkół, w którym placówki z największą liczbą uczestników otrzymają certyfikat uczestnictwa oraz programistyczną tablicę edukacyjną z języka Python.

Ranking dostępny jest na stronie ranking.kodujzgigantami.pl

Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od momentu startu zapisów na stronie rankingowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w naszych warsztatach – zarówno osoby które dopiero rozpoczynają przygodę z programowaniem ale również entuzjastów programowania.

Link do zapisów:

Szczegóły: