Przedszkolaki witają wiosnę

“Ciekawe co wyrośnie w doniczkach?” – Takie pytania zadał sobie dziś niejeden z naszych przedszkolaków. Już niedługo sala się zazieleni! Zasadzenie i obserwacja wzrostu roślin w pojemnikach to wspaniała edukacja ekologiczna, zdrowotna i sensoryczna.

“Posprzątaj z nami Małopolskę”

„Ekologia to nie moda, ale styl życia! Warto być w zgodzie z naturą. Troska o środowisko jest też troską o nasze zdrowie!”

Dzisiaj w pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy drugą odsłonę akcji “Posprzątaj z nami Małopolskę”. Ma ona zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych, ale przede wszystkim zaszczepić w najmłodszych troskę o przyrodę.

Puszki, butelki, opakowania po słodyczach to jeszcze nic. W lasach, na łąkach, ale i w rzekach coraz częściej porzucane są też śmieci większego kalibru – stare opony, zużyte meble, odpady budowlane czy wysłużony sprzęt AGD. Każda taka pozostawiona rzecz zakłóca funkcjonowanie środowiska, wprowadzając zamęt w życiu roślin i zwierząt i ludzi.

PAMIĘTAJ!!!! Każdy nawet najdrobniejszy podniesiony z ziemi papierek to zaszczepienie w najmłodszych troski o przyrodę, która właśnie teraz budzi się do życia.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy II pod opieką p. Barbary Boratyńskiej oraz klasy V pod opieką p. Józefa Szarego.

Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Zespołu Downa. Świętujemy go, nosząc kolorowe skarpetki nie do pary i w ten sposób okazując symboliczne wsparcie dotkniętych nim osobom.