Rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty – zgłoszenia do 31.03.2023

Do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic przyznawane na cały okres nauki w szkole średniej. 

Zwracamy się z prośbą o wsparcie w dotarciu do tych najbardziej potrzebujących stypendium. Wśród Państwa uczniów i uczennic są osoby, mające szczególne osiągnięcia w nauce – z pewnością docenią taką szansę.

Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców), a chcieliby rozpocząć naukę w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście.

Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem zakwaterowania w bursie, stypendium oferuje także:

●       wspólne działania społeczne,

●       bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji w ramach tutoringu oraz Indywidualnego Planu Rozwoju,

●       naukę języka angielskiego,

●       opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry,

●       wsparcie psychologiczne,

●       letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty.

To wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie.

Poniżej lista szkół, z którymi współpracujemy w województwie małopolskim:

●       V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

●       VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

●       Technikum Łączności Nr 14 w Zespole Szkół Łączności w Krakowie

Będziemy niezmiernie wdzięczni za opublikowanie informacji o programie w mediach społecznościowych i na stronie internetowej szkoły.

Każda forma wsparcia będzie cenna – od przesłania materiałów nauczycielom, rodzicom, uczniom, po informację przekazaną na zebraniu czy przez dziennik elektroniczny. Z taką pomocą będziemy mieć większe szanse na dotarcie do środowiska szkolnego, rodziców oraz przyszłych stypendystów i stypendystek, dając dzieciom możliwość dalszej realizacji aspiracji i zdobycia rzetelnej edukacji.

Do wiadomości dołączamy informację o stypendium oraz materiały graficzne do wykorzystania w publikacji lub wysyłce.

Szczegółowe informacje na www.efc.edu.pl/programy/horyzonty

Osoba do kontaktu:

Łukasz Krzemiński, koordynator programu Horyzonty

lkrzeminski@efc.edu.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.