Dzień Marchewki

Marchewka to jedno z popularniejszych warzyw, zarówno ze względu na smak, właściwości zdrowotne, jak i możliwość zastosowania jej do najróżniejszych potraw.

To warzywo jest pełne witamin i składników odżywczych, zawiera m. in. witaminę A, B6, C, E, K, kwas foliowy, magnez, fosfor, potas, wapń czy żelazo. Regularne spożywanie marchwi wpływa na cerę, wzrok, spowalnia proces starzenia organizmu, zapobiega rozwojowi nowotworów czy chroni przed chorobami serca. Marchewkę można spożywać na wiele sposobów: na surowo, gotowaną, smażoną, w zupach, sałatkach, gulaszach, ciastach, dżemach czy przerobić ją na sok.

Dziś nasi uczniowie przyjrzeli się bliżej marchewce i docenili jej wyjątkowe walory smakowe :)

Klasy I oraz III wykonały marchewkowe portrety, natomiast klasa II przygotowała pyszną i zdrową surówkę.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.