Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w naszej szkole!

W dniach 16 – 23 października 2015 r. nasza szkoła bierze udział w  ogólnopolskiej kampanii pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2015”.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości naszych uczniów na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz wpływanie na jakość chleba na rynku. Kampania jest także pretekstem i okazją do zainteresowania uczniów  tym, co kładą na talerzu, jak się odżywiają i jak dieta wpływa na ich zdrowie.

W celu propagowania idei zdrowego stylu życia nasi uczniowie z klasy VI oraz II gimnazjum pod opieką nauczycieli piekli chleb.

W ramach cyklu zajęć dotyczących zdrowego stylu życia i odżywiania uczniowie klasy V wykonali sałatkę owocową. Uczniowie odpowiednio przygotowani do pracy, z wielkim zaangażowaniem dzielnie kroiły przyniesione owoce: jabłka, gruszki, banany, winogrona i mandarynki, ananasy, śliwki.. Gdy już wszystko było gotowe wszyscy z chęcią zasiedli do witaminowej uczty. Nikogo nie trzeba było namawiać do spróbowania sałatki.

Upieczony chleb oraz przygotowane sałatki znalazły wielu zwolenników wśród pozostałych uczniów.

Opracowała: Anna Sajdak

GALERIA
IMG_3224

GALERIA 2
IMG_3386

GALERIA 3
IMG_3448

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.