Wyróżnienia na I Tuchowskiej Gali Sportu

W czwartek 21 września, odbyła się Pierwsza Gala Sportu w gminie Tuchów. Wydarzenie było okazją do podsumowania gminnej rywalizacji sportowej w roku szkolnym 2022/2023 oraz zaprezentowania sukcesów dzieci i młodzieży z klubów i szkół z terenu gminy Tuchów, które brały udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim i międzynarodowym.

W rywalizacji sportowej nasz szkoła zajęła wysokie III miejsce !!! Gratulujemy panom Józefowi Szaremu i Januszowi Porębie – sukces prowadzonej przez nich młodzieży jest również efektem ich cichej, codziennej pracy.

Na gali został wyróżniony uczeń klasy VII a Maksymilian Bernal, który na co dzień trenuje w UKS 4Bike, ale również reprezentuje naszą szkołę, a ostatnio w finale powiatowym Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady Młodzieży w kolarstwie górskim MTB zajął I miejsce.

Zaproszenie

„Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi”

                       Bolesław Prus

23 września 2023 r. odbędzie się wielkie święto w naszej szkole!

Obchodzić będziemy 170 lecie szkolnictwa w Burzynie, 10-lecie nadania imienia prof. Jana Sajdaka oraz VI już Sympozjum Historyczne tym razem w jesiennej odsłonie.

Zapraszamy serdecznie całą społeczność szkolną, Rodziców oraz przyjaciół naszej szkoły.

Wycieczka do FORTU WAPITI – INDIAŃSKIEJ WIOSKI

W piękny, słoneczny czwartkowy dzień uczniowie klas I – III wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej “Fort Wapiti” w Zalasowej.

Po przybyciu na miejsce zobaczyli urokliwe miejsce z pięknym krajobrazem dookoła. Wszystkich przywitał gospodarz wyglądający jak „Winnetou”, który zaprezentował różnorodne indiańskie eksponaty m.in. XIX – wieczne stroje, broń, instrumenty muzyczne, a to wszystko przeplatane było piękną opowieścią o życiu Indian.

Ponadto na dzieci czekało wiele atrakcji w postaci gier i zabaw indiańskich – strzelanie z łuku, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód, indiański połów ryb – to oczywiście tylko niektóre z nich. Chętni mogli również pomalować twarz w indiańskie wzory.

Kolejnym etapem pobytu były warsztaty podczas których uczniowie samodzielnie wykonali indiański naszyjnik. Oczywiście nie zabrakło również pieczonych kiełbasek i i zakupów w sklepie z pamiątkami.

No cóż… wszystko co dobre, szybko się kończy. Na pamiątkę zostały piękne wspomnienia i wyjątkowe zdjęcia.