Podsumowanie Szkolnej Ligi Szachowej

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy rozegraliśmy cykl turniejów szachowych pod nazwą Szkolna Liga Szachowa. W okresie od października do czerwca odbyło się 12 turniejów, w których wzięło udział 43 dzieci z klas 1-8 (najwięcej z klasy 3 – 17 osób). Turnieje były rozgrywane w piątki w godzinach popołudniowych. Do klasyfikacji końcowej było zaliczanych 10 najlepszych turniejów każdego ucznia. Klasyfikacje były prowadzone osobno dla chłopców i dziewcząt.

Klasyfikacja dziewcząt:

1. Wesołowska Maja
  2. Nowak Zofia
  3. Więcek Lilianna
  4. Dudek Olivia
  5. Sajdak Lena
  6. Pypeć Maria

Klasyfikacja chłopców:

1. Sowiżdżał Marcin
  2. Ryndak Tomasz
  3. Kita Przemysław
  4. Libront Adam
  5. Nalepka Nikodem
  6. Wesołowski Franciszek

Najlepsi szachiści zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami i dyplomami. Dyplomy odebrali też najwyżej sklasyfikowane osoby w Mistrzostwach Szkoły klas 1-3 oraz klas 1-8. Sprawozdanie z Mistrzostw Szkoły umieściłem we wpisie z 15 czerwca.

W sumie we wszystkich turniejach, które odbyły się w naszej szkole (Szkolna Liga Szachowa, Mistrzostwa Szkoły, turniej feryjny) wzięło udział 64 dzieci.

Bardzo cieszę się z tak licznego udziału naszych uczniów. Zachęcam jeszcze niezdecydowanych do wzięcia udziału w naszych szkolnych turniejach szachowych w następnym roku szkolnym :)

Janusz Poręba

Wysokie wyniki naszych uczniów w konkursie ‘The Big Challenge’!

W kwietniu br. 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjątkowym językowym wydarzeniu – Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego – The Big Challenge!

W tegorocznej edycji konkursu w całej Europie uczestniczyło ponad 430 000 uczniów szkół podstawowych. Każdy z nich miał możliwość zweryfikowania poziomu biegłości językowej zgodnie z przyjętym przez Radę Europy – Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego. Interaktywny test składał się z 55 pytań, które sprawdzały znajomość słownictwa oraz gramatyki, umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, jak również  ogólną wiedzę z zakresu kultury krajów anglojęzycznych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie, z ogromną radością pragniemy pogratulować Wam wysokich wyników i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Wyniki konkursu w etapie szkolnym:

Poziom A1

Miejsce I –  Gabriela Bajorek

Miejsce II – Gabriela Kita

Miejsce III – Bruno Gurgul

Poziom A1+

Miejsce I – Julia Kras-Kocoł

Miejsce II – Liliana Bajorek

Miejsce III – Michał Nalepka

Poziom A2

Miejsce I – Martyna Małecka

Miejsce II – Patryk Surdel