Wizyta w Muzeum Miejskim w Tuchowie

Dnia 28.03. 2014r. klasa IV pod opieką wychowawczyni i jednej z mam, była na wycieczce w Tuchowie.

Głównym celem było zwiedzanie Muzeum Miejskiego w Tuchowie, o istnieniu którego jeszcze nie wszyscy wiedzą.

Ekspozycja zrobiła na uczniach duże wrażenie, w kilku salach znajduje się wiele ciekawych eksponatów :

1. Skarbiec tuchowski, najstarsze pamiątki.

2. Sala etnografii, zabytki kultury materialnej.

3. Sala I i II Wojny Światowej.

4. W sali im. Tadeusza Radwana  – wystawa okolicznościowa .

Zadowoleni z możliwości zobaczenia pamiątek uczniowie dokonali wpisu do księgi .

Kolejnym punktem był spacer po Tuchowie. Po pizzy w zabytkowym budynku Czardasza dzieci oglądały rzeźby, które dla Tuchowa wykonują uczestnicy plenerów malarskich. W drodze powrotnej klasa wstąpiła na stadion Tuchovii, gdzie korzystając z obecności gospodarza spędzili kilka chwil na murawie boiska.

Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, z nadzieją na kolejną wyprawę.

Muzeum Miejskie w Tuchowie czynne jest w dniach:
Środa: 8:00 – 16:00
Czwartek: 14:00 – 20:00
Piątek: 10:00 – 18:00

Informacje oraz rezerwacje terminów zwiedzania lub lekcji historycznych można dokonać:
T: 14 652 54 36,
E: muzeum@tuchow.pl, m.kulikowski@tuchow.pl
osobiście w biurze Muzeum Miejskiego w Tuchowie lub w sekretariacie Domu Kultury w Tuchowie.