Niezwykła lekcja

W dniu 2 października uczniowie klas trzecich w ramach realizowanego programu edukacji wczesnoszkolnej udali się do Muzeum Miejskiego w Tuchowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z zasadami zachowanie się w instytucjach takich jak muzeum, zapoznanie się z ofertą Domu Kultury w Tuchowie oraz uzyskanie informacji o historii Tuchowa i okolic.

Uczestnicy z uwagą wysłuchali informacji pani przewodnik i z ogromnym zainteresowaniem zapoznali się z eksponatami, które znajdowały się w salach muzealnych. Okazało się ze część z nich znajduje się z jeszcze w domach lub można je zobaczyć w gospodarstwach. Muzeum to nie tylko rzeczy z dawnych czasów, ale również miejsce wystawiania dzieł sztuki. Można było toteż zapoznać się z wystawą japońskiego artysty, Tetsuro Kimury.

Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej, która znajduje się w tym samym budynku. Była to okazja poznać bliżej księgozbiór i ofertę biblioteki. Była to też okazja, by wypożyczyć ciekawą książkę i zapisać się do biblioteki.

Piękna pogoda sprawiła, że wycieczka była w 100% udana.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.