Próbny egzamin ósmoklasisty – informacja MEN i CKE

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego). Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić taką próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów w ich bieżących zadaniach.

Dodatkowe informacje i materiały dotyczące egzaminu ósmoklasisty

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

• informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów
  • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów
  • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.
  • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych
  • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

Łączę wyrazy szacunku
Anna Maria Karcińska

Ważna informacja dotycząca rekrutacji

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, proszę o dokonywanie zgłoszenia dzieci do oddziału przedszkolnego i uczniów do klasy pierwszej szkoły podstawowej tylko i wyłącznie w formie elektronicznej na adres zsburzyn@onet.eu lub ewentualnie poprzez wiadomości w dzienniku  elektronicznym, jeśli starsze dziecko uczęszcza już do szkoły (do dyrektora szkoły lub sekretarza – Aneta Kordzikowska-Kurczab).

W chwili obecnej proszę o zgłaszanie tylko imienia i nazwiska dziecka.

Druki zgłoszenia można pobrać ze strony, ale nie trzeba ich teraz dostarczać do szkoły.

Zgłoszenia proszę przesyłać najpóźniej do dnia 5 kwietnia 2020 r.

Anna Maria Karcińska