List Dyrektora Szkoły na zakończenie roku

Burzyn, 26 czerwca 2020 r.

Szanowni Państwo,
Nauczyciele,
Pracownicy Administracji i Obsługi,
Rodzice i Drodzy Uczniowie

Zakończenie roku szkolnego to jedna z najbardziej oczekiwanych chwil dla każdego z Was. Dzień, w którym każdy otrzyma świadectwo swojej pracy. Miniony rok szkolny był bardzo trudnym i pracowitym okresem. Wiele wyzwań, nowych rozwiązań, cennych inicjatyw oraz niestandardowych działań, to efekt Waszej codziennej pracy.

Aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w połowie marca Ministerstwo Edukacji zdecydowało o zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem. Od nauczycieli wymagało kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod dydaktycznych. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu przekazywania wiedzy i uczenia się. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą.

Koniec roku szkolnego jest okazją, by Wszystkim Państwu podziękować za rzetelność, wytrwałość, za serce i zaangażowanie, za solidną i sumienną pracę.

Dziękuję Wam Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy za to, że przekazując młodemu pokoleniu zasób wiedzy oraz umiejętności, wzbogacacie w nich nieprzemijające wartości dobra i piękna. Do wszystkich Nauczycieli i Katechetów kieruję słowa uznania, wyrażając wdzięczność za profesjonalne i pełne zaangażowania podejście do nowych wyzwań zawodowych.

Wam, Drodzy Rodzice, dziękuję za to, że w tym trudnym czasie, podejmujecie trud współpracy ze szkołą dla dobra Waszych dzieci.

Naszym uczniom przekazuję gratulacje i podziękowania za pragnienie zdobywania wiedzy, osiągnięte wyniki i dążenie do poszerzania horyzontów oraz dbałość o dobre imię szkoły. Kochani uczniowie, dziękuję Wam także za to, że tak ambitnie podchodziliście do nauki, za Wasze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo w zajęciach. Bądźcie zawsze sobą i szukajcie mądrości !

Każdemu, kto przez wiele tygodni z entuzjazmem, zapałem i poświęceniem wykonywał swoje obowiązki, przekazuję wyrazy szacunku i uznania.

Życzę spokojnego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Niech zbliżające się wakacje będą dla Wszystkich okazją do wytchnienia od codziennych obowiązków.

Wierzę, że we wrześniu wszyscy spotkamy się w szkolnych murach pełni nowych sił i zapału do dalszej pracy!

Spokojnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Anna Maria Karcińska
dyrektor szkoły

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.