Szkoła pamięta

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnie poświęcony pamięci zmarłych. Uczniowie naszej szkoły przygotowują symboliczne stroiki, aby uczcić w ten sposób pamięć o nauczycielach pracujących w naszej szkole oraz poległych bohaterach, walczących o naszą wolność.

Uczniowie uporządkowali i przystroili pomnik zmarłych z naszej miejscowości oraz odwiedzili miejsca pamięci i cmentarze w Burzynie i w Tuchowie

Pamięć o ofiarach, wydarzeniach i bolesnych doświadczeniach ludzkości powinna trwać. Należy utrwalać zapisy relacji sprzed lat, zwłaszcza teraz w obliczu szybko upływającego czasu oraz zmniejszającej się grupy ludzi, którzy mogą podzielić się z nami wspomnieniami z czasów II wojny światowej.