Próbna ewakuacja

Dzisiaj odbyła się pierwsza w tym roku próbna ewakuacja w naszej szkole.

Po sygnale dźwiękowym w postaci – 3 krótkich sygnałów dźwiękowych uczniowie wraz z nauczycielami opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki. Nauczyciele na podstawie dziennika przekazali p. Dyrektor Annie Sajdak prowadzącej akcję ewakuacyjną informacje dotyczące stanu liczebności klas.

W próbnej akcji ewakuacyjnej brali udział strażacy OSP Burzyn, którzy sprawdzili budynek naszej szkoły pod względem bezpieczeństwa. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie przede wszystkim uczniom, a także innym osobom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia.

Cała akcja w wyznaczonym czasie przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Uczestnicy akcji doświadczyli najistotniejszych wzorców, gdzie priorytetem był brak paniki, szybkość i zwinność w opuszczeniu terenu zagrożenia oraz wspólnie pomaganie sobie. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie, nauczyciele, a także wszyscy pracownicy obsługi, zachowują środki bezpieczeństwa, doskonale znają drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawiają się na miejscu zbiórki.

Podkreślamy, iż takie alarmy próbne to bardzo ważne kwestie, które przygotowują nas do zachowania odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak się zachować w takich sytuacjach.

Dziękujemy OSP Burzyn 🚒👨‍🚒 za pomoc w przeprowadzonej próbnej ewakuacji oraz za podarowane dla uczniów klasy I kamizelek odblaskowych.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.