21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym,  a także serdecznością i drobnymi gestami okazywanymi spontanicznie i dobrowolnie, wywołującymi pozytywne emocje. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Jego oryginalna nazwa brzmi: Hallo World Day i symbolizuje główny cel, którym było pozdrawianie – mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób w ciągu dnia. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje. Świętujmy ten Dzień w naszej szkole i ubierzmy się w ubrania koloru żółtego lub załóżmy dowolny żółty element garderoby (żółty to kolor radości i optymizmu). Każda klasa  wraz z wychowawcą niech przygotuje  na drzwiach swoich sal lekcyjnych jakieś pozdrowienie, podziękowanie lub życzenia.

W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje. Niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzy listopadową aurę!

Z  okazji  tego Dnia składam Wszystkim najserdeczniejsze życzenia słowami św. Franciszka z Asyżu:

Życzę Ci…

abyś kochał tam, gdzie się nienawidzi;
przebaczał tam, gdzie się znieważa;
jednoczył tam, gdzie kłótnia;
mówił prawdę tam, gdzie błądzą;
przynosił wiarę tam, gdzie grozi zwątpienie;
budził nadzieję tam, gdzie dręczy rozpacz;
zapalił światło tam, gdzie panuje ciemność;
obdarzał radością tam, gdzie mieszka troska.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie, życząc wiele dobra i szczęścia bo to jedyna rzecz, która się mnoży gdy się ją dzieli.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.