Bezpieczne Ferie

W tym roku czas odpoczynku i zimowego szaleństwa rozpoczyna się 28 stycznia, a kończy 10 lutego. Mamy nadzieję, że będzie śnieżnie i wesoło. Niech ten wspaniały czas dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą i przygodami. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w II półroczu.
        Z tej okazji mam  dla Was przepis na magiczny napój, dzięki któremu wrócicie po feriach bezpieczni i zdrowi.

Czarodziejski napój

“Wrzuć do garnka: rozsądku troszeczkę
i już nie wejdziesz na zamarzniętą rzeczkę.

Gdy wyobraźni trzy łyżki odliczysz
ominiesz górki w pobliżu ulicy.

Wszystko przyprawisz szczyptą uwagi,
a nie rzucisz śnieżką w twarz kolegi

Wypij napoju dwie filiżanki,
resztą poczęstuj wszystkich kolegów i wszystkie koleżanki.

Przepis wspaniały, działa błyskawicznie,
Bawiąc się świetnie zachowasz:
ZDROWIE I ŻYCIE”

Pani Dyrektor,  Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom szkoły życzę miłych, pięknych, bezpiecznych i niezapomnianych ferii. Jednocześnie dziękuję za współpracę w I półroczu.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dzień Babci, Dzień Dziadka

,,Serce jest bogactwem,
którego się nie sprzedaje ani nie kupuje,
ale które się ofiarowuje”

W życiu i serduszku każdego dziecka Dziadkowie zajmują szczególne miejsce. Bo kto pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają Dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to ważna uroczystość w kalendarzu naszej Szkoły.

Ta uroczystość odbyła się 20 stycznia na sali gimnastycznej. Imprezę rozpoczęła pani Małgorzata Ropska-Gawron, witając wszystkich przybyłych:  Babcie i Dziadków. Następnie wystąpiły dzieci z klas 0 – III, które przygotowały część artystyczną pod czujnym okiem swoich wychowawczyń: P. Lucyny Cich, P. Krystyny Wojtanowskiej, P. Barbary Boratyńskiej i P. Małgorzaty Cich.

W trakcie występów zaproszeni goście mogli podziwiać swoje wnuki w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role i zadbali, aby wrażeń nie brakowało. Na ich twarzach widać było ogromną radość oraz skupienie.  Czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Radość  i uśmiech gościły na twarzach wszystkich uczestników. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

Na zakończenie dzieci podarowały swoim Babciom i Dziadkom wykonane przez siebie laurki i kwiaty.
Niebywały nastrój, wiersze , piosenki i słodki poczęstunek /przygotowany przez rodziców/ oraz wzajemne rozmowy to niezapomniane wrażenia ze spotkania. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach i w pamięci.

W imieniu wszystkich zacnych Uczestników tej pięknej uroczystości pragnę podziękować Małym Artystom, wspaniałym Paniom Wychowawczyniom oraz szanownym Rodzicom za trud włożony w przygotowanie tego Święta.
I słowami „ Dobroć jest czymś bardzo prostym, być zawsze do dyspozycji drugich, nigdy nie szukać samego siebie” Daga Hammarskjolda, wyrazić wdzięczność za poświęcony czas i pracę.

Z głębokim szacunkiem: Anna Zaucha – pedagog szkolny,
która jest zachwycona organizacją całego przedsięwzięcia