“Posprzątaj z nami Małopolskę”

„Ekologia to nie moda, ale styl życia! Warto być w zgodzie z naturą. Troska o środowisko jest też troską o nasze zdrowie!”

Dzisiaj w pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy drugą odsłonę akcji “Posprzątaj z nami Małopolskę”. Ma ona zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych, ale przede wszystkim zaszczepić w najmłodszych troskę o przyrodę.

Puszki, butelki, opakowania po słodyczach to jeszcze nic. W lasach, na łąkach, ale i w rzekach coraz częściej porzucane są też śmieci większego kalibru – stare opony, zużyte meble, odpady budowlane czy wysłużony sprzęt AGD. Każda taka pozostawiona rzecz zakłóca funkcjonowanie środowiska, wprowadzając zamęt w życiu roślin i zwierząt i ludzi.

PAMIĘTAJ!!!! Każdy nawet najdrobniejszy podniesiony z ziemi papierek to zaszczepienie w najmłodszych troski o przyrodę, która właśnie teraz budzi się do życia.

W akcji wzięli udział uczniowie klasy II pod opieką p. Barbary Boratyńskiej oraz klasy V pod opieką p. Józefa Szarego.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.