Szachowe Mistrzostwa Gminy

28 maja w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy do 6, 8 i 10 lat oraz turniej dla początkujących “Pierwsze kroki w Krainie Szachów”. W turniejach wzięło udział 40 dzieci urodzonych w roku 2013 i młodszych. Przyjechali do nas młodzi szachiści ze szkół: SP Zabłędza, SP Tuchów, SP Jodłówka Tuchowska, SP Lubaszowa, SP Łowczów, oraz dzieci, które nie chodzą jeszcze do szkoły, z Siedlisk, Trzemesnej i Tuchowa. W tym gronie wystąpiło 15 uczniów z naszej szkoły (9 z klasy 3 oraz 6 z klasy 2).

Organizatorami zawodów były:

  • Szkoła Podstawowa im. Prof. Jana Sajdaka w Burzynie
  • MOSiR Tuchów
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Karwodrzy

Nasi uczniowie zdobyli 3 medale w najstarszych grupach wiekowych. Mistrzem Gminy chłopców do 10 lat został Przemysław Kita. Mistrzynią Gminy dziewcząt do 10 lat została Lena Sajdak, a v-ce MistrzyniąMaja Wesołowska.

GRATULACJE i wielkie brawa dla wszystkich reprezentantów naszej Szkoły!

Każde dziecko zostało nagrodzone kilkoma upominkami.

Pełne wyniki turniejów znajdują się na stronie szachy.cal24.pl

W najbliższych dniach na w/w stronie pojawi się formularz zapisów do turnieju szachowego z okazji Dnia Dziecka, który zostanie rozegrany w niedzielę 11 czerwca w Domu Kultury w Burzynie. Już dziś zapraszam na niego wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy potrafią grać w szachy. A jest Was całkiem sporo!

J. Poręba

Fotografie pochodzą z profilu OSP Karwodrza na Facebooku.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.