Ślubowanie klasy 1. Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiejszy dzień w naszej szkole był bardzo wyjątkowy.

Wspólnie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz Nasi pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Drodzy Pierwszoklasiści! Chciałabym powitać Was w społeczności uczniów Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Sajdaka w Burzynie. Jestem przekonana, że każdy dzień spędzony z Nami będzie dla Was interesującą podróżą, podczas której poznacie nowe wiadomości, ciekawe postacie, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia i przekonacie się, że możecie tu liczyć na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji. Dążcie do pokonywania własnych trudności! Bądźcie zdobywcami, poszukiwaczami, podróżnikami. Bądźcie przede wszystkim radośni i szczęśliwi i uśmiechnięci!

Drodzy Rodzice! Jestem wdzięczna za to, że zaufaliście Naszej placówce. Uczą tu doświadczeni Pedagodzy, którzy ciągle poszukują nowoczesnych metod na docieranie do umysłów uczniów. W Naszej szkole uczymy dzieci organizacji własnej nauki, krytycznego myślenia, słuchania oraz szacunku do drugiego człowieka. Atutem szkoły jest kameralność jej społeczności. Tutaj nikt z uczniów nie jest anonimowy. Dążymy do integracji Naszej społeczności, także poprzez organizację uroczystości szkolnych i patriotycznych, akcji charytatywnych, opartych na wartościach ważnych w życiu każdego człowieka.

Dzisiaj świętujemy także Dzień Edukacji Narodowej i z tej okazji pragnę złożyć życzenia i podziękować.

Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy administracji i obsługi z okazji Dnia Edukacji Narodowej bardzo dziękuję WAM za poświęcenie i wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy, uczenie wrażliwości, kształtowanie uczuć i wyobraźni, a nade wszystko kształtowanie serc, umysłów młodego pokolenia. Dziękuję wam osobiście także za to, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili, mogę liczyć na waszą pomoc, wsparcie i życzliwość. Dziękuję za oddanie dla uczniów, cierpliwość, wyrozumiałość i okazywane wsparcie młodym ludziom oraz wysiłek włożony w kształtowanie ich charakterów, rozwijanie pasji i talentów, pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów. Dziękuję za twórcze i kreatywne podejście do pracy, za wiele ciekawych pomysłów i inicjatyw, które wyróżniają naszą Szkołę i stanowią o jej wyjątkowości. Szczególne życzenia kieruję do Emerytowanych Nauczycieli i pracowników naszej szkoły, Wszystkim Państwu życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności. Słowa podziękowania i uznania kieruję również do pracowników administracji i obsługi, którzy wspomagają pracę nauczycieli i przyczyniają się do tworzenia przyjemnych i estetycznych warunków nauki i pracy.

Podziękowania za przygotowanie dzisiejszej uroczystości: Dziękuję:
– pani Urszuli Bajorek za czuwanie nad przygotowaniem uczniów klasy I do ślubowania i pasowania.
– pani K. Wojtanowskiej,
– pani. B. Boratyńskiej oraz pani L. Cich za przygotowanie programu artystycznego z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
– pani K. Burzy, pani D. Rogowskiej, panu J. Porębie, panu J. Szaremu za wszelką pomoc przy dekoracji oraz organizacji uroczystości.
– dziękuję także Rodzicom za pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości i za obecność.

Pozwolicie że przytoczę słowa Henrego Forda: „ Spotkać się to początek, zgodzić się to postęp, pracować razem to sukces” – z tym nastawieniem i z otwartością zapraszam nauczycieli, rodziców, uczniów i pracowników szkoły do współdziałania w tym rozpoczętym już roku szkolnym.

Anna Sajdak Dyrektor SP im. prof. Jana Sajdaka

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.