Warsztaty profilaktyczne

W dniu 8 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VI – VIII pt: „Profilaktyka agresji i uzależnień – regulacja emocji u nastolatków”, które przeprowadził Pan Marcin Szczerba – psycholog Pracowni Profilaktyki i Wychowania STOPKA z Tarnowa.

Podczas ciekawie i aktywnie prowadzonych zajęć uczniowie nabyli umiejętność rozróżniania i nazywania emocji odczuwanych przez ludzi w różnych sytuacjach, rozwinęli umiejętność współpracy w grupie i empatii. Ponadto nauczyli się rozwiązywania problemów z wyeliminowaniem zachowań opartych na agresji i przemocy, rozwijali wyobraźnię i twórcze myślenie. Poznali też sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Pan Marcin poruszył też istotne kwestie dotyczące uzależnień ze szczególnym uwzględnieniem telefonów i Internetu oraz zapoznał z objawami tych uzależnień. Na zakończenie, podczas pracy w grupach, uczniowie opracowali hasła do zachowań alternatywnych dla telefonu, smartfona, gier i Internetu. Oto niektóre z nich:

  • „Jeździmy na rowerze a nie gramy na komputerze”
  • „Korzystaj mniej z telefonu a więcej z pasji”
  • „Rozmowa ratuje przed złapaniem się w sieci”
  • „Rodziców prosimy o wyłączenie Internetu”
  • „Żadna rozmowa przez Internet nie jest w stanie równać się z rozmową w żywe oczy”.

Pan Marcin Szczerba został bardzo dobrze odebrany przez naszą młodzież, który nawiązał z nimi pozytywne relacje. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Na koniec podziękowali Panu gromkimi brawami.

Przedsięwzięcie odbyło się dzięki współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, która przekazała środki na jego realizację, za co serdecznie dziękujemy przewodniczącemu Komisji Panu Wiktorowi Chrzanowskiemu.
Pedagog szkolny: Anna Zaucha

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.