Bezpieczne ferie

Ferie zimowe, które będą trwać od 12 do 25 lutego są po to, żeby odpoczywać, bawić się, rozwijać swoje zainteresowania, na które brakuje nam czasu w okresie nauki. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył nam radosnych i niezapomnianych wrażeń – pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

WASZE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

1. Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

2. Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu dostosowanym do panującej temperatury!

3. Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

4.  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem czy komputerem!

5.   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

6.   W czasie wolnym przebywaj na świeżym powietrzu dbając o aktywność fizyczną!

7. Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna: 998, policja: 997, pogotowie ratunkowe: 999
 i numer ratunkowy: 112.

8. Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

9. Unikaj kontaktu z osobami chorymi!

10. Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

11. Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!

12. Noś elementy odblaskowe – dzięki temu będziesz lepiej widoczny!

Możecie obejrzeć krótki filmik: Bezpieczne ferie zimowe 🧣🎧🧦

Jeśli chcesz porozmawiać o swoich problemach albo problemach swoich przyjaciół możesz skorzystać z bezpłatnej infolinii::

Życzę  radosnych i bezpiecznych ferii: Uczniom, Rodzicom, Pani Dyrektor i Nauczycielom oraz wszystkim Pracownikom szkoły.

Pedagog szkolny: Anna Zaucha